آراد برندینگ
خانه / کمپوست گیاهی / بازدهی کمپوست قارچ در فصل تابستان

بازدهی کمپوست قارچ در فصل تابستان

نگهداری از کمپوست و پرورش قارچ در تابستان به دلیل گرمای هوا و پایین آمدن مقدار رطوبت آن با سایر فصول سال متفاوت است. از آنجا که دمای هوا بطور میانگین در نقاط مختلف کشور به 38 الی 45 درجه میرسد و رطوبت به 8 الی 15 درصد، بنابراین حساسیت کار بالاست و ما باید بتوانیم این دو پارامتر محیطی را به شرایط کشت مساعد برسانیم.
اولین نکته ای که وجود دارد اینست که حتی الامکان کمپوست قارچ را با وسایل نقلیه یخچالدار به درب سالن برسانید. حالا که کمپوست رسیده می توانید به روش زیر عمل کنید:
الف) استفاده از هواساز وچیلر برای خنک کردن هوا با استفاده از سیستم های گازی
ب) پیش هواسازی

بازدهی کمپوست در تابستان
در واقع ما از پایین بودن رطوبت سوء استفاده می کنیم و با استفاده از کولر آبی یا هواساز، هوای راهرویی که رطوبت ساز و هواساز در آن قرار دارد را خنک می کنیم و نتیجه آن اینست که دمای هوا تا قبل از رسیدن به هواساز تقریبا 22 تا 25 درجه خواهد شد و رطوبت هم به 55 تا 70 درصد خواهد رسید که البته این مقدار دما و رطوبت کافی نیست و باقی کاهش دما تا 15 درجه و رطوبت هوا تا 85 الی 95 درصد را به وسیله خود هوا ساز سالن تأمین خواهیم کرد. از آنجا که رطوبت نسبی هوا پایین است، این امکان برای ما وجود دارد تا همزمان با افزایش رطوبت، دما را نیز کاهش بدهیم.
نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد اینست که استفاده از آب برای فرآیند خنک سازی هوا نسبت به سیستم های گازی و چیلر در اولویت قرار دارد. البته ناگفته نماند که این روش برای مناطق شرجی قابل استفاده نیست زیرا در این مناطق رطوبت هوا در کنار دمای آن بالاست و شما فقط وظیفه خنک کردن هوا را دارید و توصیه می شود که ازسیستم گازی و چیلر استفاده کنید ولی در حالت کلی، کولر آبی نسبت به هواساز مرکزی دارای اولویت است.
مجموعه این فعالیت ها باعث می شود تا دمای سالن و رطوبت آن به حد نرمال برسد و کمپوست قارچ از گزند آسیب های ناشی از فقدان دمای پایین و رطوبت بالا، محافظت شود و شاهد یک برداشت پر بار در محصول نهایی خواهیم بود.
برای خرید کمپوست مرغوب با بالاترین کیفیت و بازدهی با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

کمپوست قارچ خوزستان

بازار تولید کمپوست قارچ خوزستان

در تمام دنیا قارچ را به عنوان غذای سلامتی می شناسند و بسته به ذائقه …

پاسخی بگذارید