آراد برندینگ
خانه / کمپوست گیاهی / نحوه قرار دادن کمپوست قارچ در قفسه

نحوه قرار دادن کمپوست قارچ در قفسه

در قسمت قبل ضد عفونی سالن را با هم بررسی کردیم و حالا می خواهیم قرار دادن کمپوست در قفسه ها را با هم تمرین کنیم. اولا کمپوست را از شرکت های معتبر مثل بازرگانی Ct7 تهیه کنید و وقتی که بار به درب سالن می رسد برای تخلیه آن هر چه سریع تر اقدام کنید زیرا این کار باعث جلوگیری از آلودگی و حفظ دما و رطوبت کمپوست خواهد شد. برای تشخیص زیر و روی کمپوست این نکته را مد نظر قرار دهید که روی آن سوراخ هایی تعبیه شده و درصد بذری که در قسمت رو وجود دارد بیشتر از زیر کمپوست است. نکته مهم دیگری که قبل از ورود کمپوست به سالن کشت وجود دارد اینست که حتما دمای سالن را روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم کنید زیرا دمای مناسب به هنگام ورود کمپوست تقریبا 25 تا 26 درجه است.
در قسمت های قبل گفتیم که اختلاف دمای کمپوست با محیط اطراف آن حدود دو درجه است یعنی اگر دمای سالن 22 درجه باشد، دمای مغز کمپوست تقریبا 24 تا 25 درجه است.

نکته دیگری که وجود دارد اینست که کمپوست را به همان شکل خریداری شده از شرکت به داخل سالن منتقل کنید و نباید پلاستیک نگهدارنده کمپوست را پاره و آن را تخلیه کنید بلکه باید کمپوست هایی که پلاستیک اطرافشان پاره شده را با چسب 5cm به هم بچسبانید و همچنین از یک تکه ابر آغشته به آب و کاربندازیم استفاده کرده و آلودگی های اطراف کمپوست را تمیز کنید و مراقب باشید که کاربندازیم به کمپوست نرسد.
برای چیدن کمپوست ها در داخل قفسه از طبقات بالا شروع کنید و به پایین حرکت کنید. کمپوست ها را در کنار هم و حتی الامکان بدون فاصله از هم بچینید. آن ها را خوب جابجا کنید تا سطح کمپوست صاف و یکنواخت شود.
وقتی که کمپوست ها را چیدید از ماله پلاستیکی استفاده کرده و با آن روی کمپوست ها را خوب بکوبید تا صاف شوند. به این عمل در اصطلاح تخته کوبی اولیه می گوییم و علت انجام دادن آن بدست آوردن سطحی صاف است تا در زمان خاکدهی، خاک به صورت یکنواخت سطح کمپوست را بپوشاند. دقت کنید که تخته کوبی اولیه را هرگز به تأخیر نیندازید زیرا هنگام ورود کمپوست به سالن عمدتا سطح آن نرم می باشد و با گذشت زمان فشرده می شود و تخته کوبی دشوارتر خواهد بود.
تهیه کمپوست مرغوب با بالاترین بازدهی فقط از طرق شماره های زیر

مطلب پیشنهادی

کمپوست قارچ بوشهر

بازار تولید کمپوست قارچ بوشهر

تولید و نگهداری کمپوست قارچ در شرایط آب و هوایی بوشهر کار دشواریست زیرا هوای …

پاسخی بگذارید