آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / مزایای مهم کود ورمی کمپوست در کشاورزی

مزایای مهم کود ورمی کمپوست در کشاورزی

آیا می دانید ورمی کمپوست چه خواصی در تغذیه گیاهان کشاورزی نوین دارد؟ آیا از خواص وجود کرم های خاکی مختلف در اصلاح خاک کشاورزی مطلع هستید؟
امروزه به دلیل روش های خاک ورزی نامناسب زمین خاک های کشاوری در معرض خطر فرسایش زیادی قرار گرفته اند و از طرفی برداشت سالانه محصول از خاک موجب فقر بیش از حد خاکهای کشور شده و موجب کاهش تولید سالانه محصولات مهم و استراتژیک از جمله گندم شده است.بنابراین برای جلو گیری از این پدیده کارشناسان کشاورزی استفاده از کود های آلی و شیمیایی را توصیه نموده اند.اما هر یک از اینها معایب و مزایای خود را دارند.

معایب و مزایای کود های شیمیایی

به طور مثال کود های شیمیایی با توجه خاک های قلیایی ایران موجب سفت شد زمین می شوند و پدیده سله بندی زمین رخ می دهد که خصوصا برای کشت گیاهانی که بذر ریزی دارند مناسب نیست و خسارت های زیادی با بار می آورد. از مزایایی این گونه کود ها تاثیر سریع و در دسترس بودن آنهاست همچنین قیمت مناسب آنها کشاورزان را به استفاده از این گونه کود ها تشویق نموده است.

معایب و مزایای کود های ورمی کمپوست

کود های آلی بر خلاف انواع شیمیایی نسبتا دارای قیمت بالاتری هستند اما با مصرف این کود ها در دراز مدت بافت خاک اصلاح شده و محصول مرغوب تری بدست می آید.کود ورمی کمپوست یکی از کوده های آلی است که به دلیل فعالیت کرم در خاک، اکسیژن رسانی و تحویه خاک بیشترگردیده لذا ریشه می تواند فعالیت بهتری انجام دهد. همچنین در خاک اصلاح بهتری نیز صورت می گیرد.
منبع: بازار کود ایران

مطلب پیشنهادی

ورمی کمپوست

قیمت انواع ورمی کمپوست استاندارد

ورمی کمپوست استاندارد بایستی چه خواصی داشته باشد؟ آیا از قیمت انواع ورمی کمپوست استاندارد …

پاسخی بگذارید